Szybki kontakt
+48 575 379 074
ZESTAW Zielona Herbata Lishan Oolong Green Tea 50g z lnianym woreczkiem

ZESTAW Zielona Herbata Lishan Oolong Green Tea 50g z lnianym woreczkiem

Cena: 57 PLN
Ilość sztuk: 

PLANTACJA HWA GUNG TEA (HGT) Taichung Taiwan

 

Historia firmy

Plantacja HGT uprawiająca   herbatę na stokach gór Taiwanu istnieje już od 100 lat a uprawę prowadzi w tej chwili piąta generacja rodziny Tu. W 1918 roku członkowie rodziny Tu przybyli na Taiwan by rozpocząć rodzinny biznes . W 1923 roku rodzina otworzyła pierwszy sklep herbaciany a najmłodszy członek rodziny ukończył studia uniwersyteckie by pozyskaną wiedzą wspomóc rozwój firmy.

 

 

Dziś

Obecnie rodzina posiada własne areały a także dzierżawi wiele pól herbacianych na stokach gór w centralnej części Taiwanu. Najwyżej położone części plantacji znajdują się na wysokości 2600 m n.p.m. w rejonie LISHAN. Obok najwyżej położonych pól wybudowano zakład, w którym przygotowuje się herbatę po zbiorze. Zakład posiada także profesjonalne laboratorium badawcze. Zanim wyprodukowana herbata zostanie poddana zewnętrznym testom SGS (Société Générale de Surveillance - międzynarodowe przedsiębiorstwo, prowadzące działalność w zakresie: inspekcji, weryfikacji, testów i certyfikacji.), jest kontrolowana we własnym zakresie.

 

Sukcesy
Firma HGT uczestniczy w wielu konferencjach i imprezach targowych na całym świecie,  zbierając zasłużone nagrody. W 2013 roku firma uzyskała najwyższe odznaczenie – 5 gwiazdek dla wyjątkowej i najlepszej herbaty wysokogórskiej. Członkowie rodziny Tu są wykładowcami na tajwańskim Uniwersytecie i przekazują młodzieży cenną wiedzę na temat sposobów uprawy i jej niezwykłych właściwości. Firma eksportuje herbatę do USA, Japonii, Kanady i Chin. Jest też bardzo dobrze znana na rodzimym rynku.

 


LISHAN OOLONG GREEN TEA

 

Zielona herbata ręcznie zbierana na stokach gór Taiwanu. Rośnie na wysokości 1800 – 2100 m n.p.m. Średnio fermentowana, delikatnie podwędzana, o bogatym smaku i zapachu.

Wysokogórska herbata różni się zdecydowanie od herbat rosnących na nizinach lub u podnóża gór. Różnica nie polega na innej odmianie herbacianego drzewka,  ale na warunkach w jakich roślina rośnie.  Specyficzny klimat, ogromne amplitudy temperatur i wysoka wilgotność (tylko wcześnie rano można zobaczyć pola herbaciane, w ciągu dnia pola toną w chmurach),   a także skład gleby wpływają na jej niepowtarzalny zapach i smak. Aromaty kwiatowe silnie wyczuwalne w zielonej herbacie LISHAN tworzą się całkowicie naturalnie. Niekwestionowanym atutem są pola otoczone dzikim lasem,  brak jakiegokolwiek przemysłu i ziemia wykorzystywana wyłącznie pod uprawę herbaty bez konieczności używania środków ochrony roślin. Na  tak ogromnych wysokościach nie ma problemu ze szkodnikami  i wszelka chemia jest zbędna. Wysokogórską herbatę HGT można więc porównać do dzikiej górskiej odmiany. Zawiera mniej tanin niż ta uprawiana na nizinach, dzięki czemu jest znacznie łagodniejsza dla żołądka. Jednocześnie wysoki poziom antyoksydantów sprawia, że herbata ta jest cenionym elementem zdrowej diety. Jest jednak niezwykle kłopotliwa w uprawie. Wysokość i trudna dostępność powoduje,  że zbiera się ją wyłącznie ręcznie. Zbiór jest zależny nie tylko od gotowości młodych liści ale także od pogody,  która w rejonach górskich jest niezwykle kapryśna. Liści nie wolno zbierać w deszczu,  co dodatkowo utrudnia i tak już trudny proces. Liście gotowe są  do zbioru  tylko przez kilka dni. Jeśli ze względu na deszcz zbiór nie nastąpi,  to z całym procesem trzeba czekać do wyrośnięcia kolejnych młodych listków. Ze względu na wysokość, w najwyższych partiach gór, herbatę zbiera się tylko dwa razy do roku, im niżej tym zbiór jest częściej,  więc  na nizinach zbiera się herbatę nawet 7 razy.

 

 

Na wszystkie herbaty posiadamy badanie SGS, które wysyłamy na życzenie klienta. Dostępne również na stronie: www.perfectnatural.pl.
 

W skład zestawu wchodzi:

  • herbata Lishan Oolong Green Tea 50g
  • lniany woreczek

                         

 

Tak skomponowany zestaw idealnie sprawdzi się jako prezent!

 

Kolorystyka torebki z herbatą może się różnić.

 

Sposób parzenia herbaty

Zielona herbata Lishan Oolong, ręcznie zbierana, wysokogórska 1800 – 2100 m n.p.m. Na 5 g herbaty należy użyć około 200 ml wody w temperaturze 95-100 stopni C. Czas parzenia zależy od indywidualnego gustu. Zwykle jest to od 0,5 minuty do nawet 2 minut. Każdą porcję herbaty można parzyć od 3 do nawet 6 razy.